Повратак
Ваведења Пресвете Богородице
Мр Предраг Миодраг, диригент
Пријатељи Пријатељи

Завршио богословију Светог Саве у Београду (1973), средњу музичку школу у Задру (1976), Петроградску Духовну академију (1981); и диригенстки одсек при истој Академији (1982).

Педагошким радом бави се од 1973, кад је почео да предаје црквено појање, основе музике и хорско певање у богословији света Три Јерарха у ман. Крки (1973-1976); од 1982. г. предаје црквено појање са правилом и води Хор студената на Богословском факутету СПЦ; и предаје на Академији СПЦ за уметности и консервацију од оснивања Академије 1993. г. Од академске 2004/2005. на основу одлуке Наставно-научног већа Академије предаје на предмету Основи црквеног појања са правилом.

Предраг Миодраг

Професор Мр Предраг Миодраг (први с лева)Научним радом бави се од студија на Духовној академији, где је одбранио кандидатски рад код проф. Н. Успенског из литургике: Српски руукописни Служабници у збиркама ГПБ, а из исте области пише докторску тезу: Редакције литургија у српским рукописима XIII-XVI века. Учествоавао на више домаћих научних скупова; међуфакултетски научни скуп у Ђакову 1988; на Филолошком факултету у Београду у више наврата; и на међународним: Међународни семинар из бугарског језика и културе и научна конференција, Велико Трново (Бугарска) август 1996; Међународни научни скуп у част св. Јована Рилског (Софија, октобар 1996); III међународана ћирило-методијевска конференција (Одеса, мај 1997); В међународна ћирил-методијевска конференција (Одеса, мај 1999); ИВ међународна хиландарска научна конференција ( САНУ Београд, октобар 1998). Од нов. 1997 - јан. 1998. провео на студисјком боравку у Хиландарској научној библиотеци при Државном универзитету Охајо у Америци, проучавајући српске средwевековне рукописе. Два и по месеца, март - мај 2000. године, провео у манастиру Хиландару проучавајући рукописне и старе штампане литургије најбогатије српске књижевне ризнице.